Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë vazhdon sot me xhiron e 17, ku në program janë të parapara të zhvillohen dy ndeshje tejet interesante.

Ndeshja më interesante e programit të sotëm do të jetë ajo mes kampionit aktual Teutës dhe skuadrës së Laçit, përcjell KosovaPress.

Të dy këto skuadra i ndajnë plot 10 pikë në tabelë, ku Laçi zë pozitën e dytë me 28 pikë, krahas Teutës që renditet në vendin e gjashtë me 18 pikë të arkëtuara.


Krahas kësaj ndeshje interesante do të zhvillohet edhe takimi në stadiumin “Air Albania” mes skuadrës së Partizanit dhe asaj të Kastriotit.

Programin e plotë të ndeshjeve të sotme në Superligën e Shqipërisë e gjeni më poshtë.

13:45 Partizani – Skënderbeu (Stadiumi Air Albania)

13:45 Teuta – Laçi (Stadiumi Niko Dovana)

Lexo edhe

Video