Superliga e Kosovës, tri ndeshje interesante sot

Superliga e Kosovës, tri ndeshje interesante sot

Superliga e Kosovës i rikthehet aksionit sot me tri ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 32 të këtij sezoni.

Të tri ndeshjet e programit të sotëm do të zhvillohen me fillim nga ora 15:00, ku spikat ajo mes Gjilanit dhe Dukagjinit, raporton KosovaPress.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe Malisheva, e cila e pret në stadiumin “Liman Gegaj” skuadrën e Trepçës ’89.

Ndërkaq, përballje interesante do të jetë edhe ajo mes Ferizaj dhe Drenicës, ku kjo e fundit veçse është afër rënies nga elita e futbollit kosovar, ndërsa Ferizaj synon fitoren që të vazhdojë luftën për mbijetesë në Superligë.


Programin e plotë e gjeni më poshtë.

15:00 Ferizaj – Drenica

15:00 Gjilani – Dukagjini

15:00 Malisheva – Trepça ‘89

Lexo edhe

Video