Super goli i Kane nga gjuajta e lirë, shkruan histori në Premier Ligë (VIDEO)

Super goli i Kane nga gjuajta e lirë, shkruan histori në Premier Ligë (VIDEO)

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja tejet interesante mes Tottenhamit dhe Brentfordit, ku nikoqirët po avancojnë me rezultat minimal 1:0.

Golin e epërsisë për Tottenhamin e shënoi kapiteni i klubit dhe ylli anglez, Harry Kane në minutën e 8’ të ndeshjes, raporton KosovaPress.


Kane shënoi një super gol nga gjuajtja e lirë, ndërsa shkroi historinë duke u bërë lojtari i parë që shënon në 25 ndeshje të ndryshme të Premier Ligës në një sezon prej 38 ndeshjeve.

Golin e gjeni më poshtë.

VAR Tático on Twitter: “GOAL | Tottenham 1-0 Brentford | Harry Kane https://t.co/Zi1WES0wvG” / Twitter

Lexo edhe

Video