Super derbi mes Liverpoolit dhe Tottenhamit, ja formacionet zyrtare

Super derbi mes Liverpoolit dhe Tottenhamit, ja formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 18:30 stadiumi “Tottenham Hotspur” do të jetë nikoqir i super ndeshjes mes Tottenhamit dhe Liverpoolit, e vlefshme kjo për xhiron e shtatë të Premier Ligës angleze.

Të dyja skuadrat ende nuk e kanë shijuar humbjen këtë sezon, ku Liverpooli kthehet nga fitorja 3:1 ndaj West Hamit, kurse Tottenhami barazoi në ndeshjen e fundit në Premier Ligë 2:2 me Arsenalin, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Liverpooli zë vendin e dytë në tabelë në kuotën e 16 pikëve, krahas Tottenhamit që renditet në pozitën e pestë me 14 pikë të arkëtuara.

Takimi i fundit mes këtyre dy skuadrave daton në muajin prill të këtij viti, ku asokohe Liverpooli shënoi fitore me shifrat 4:3.


Sa i përket ndeshjes së sotme, të dy skuadrat do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve, ku për Tottenhamin nuk do të paraqiten Bentancur, Gil, Perisic, Sessegnon, Whiteman, Johnson dhe Lo Celso, kurse te Liverpoolin mungojnë Bajcetic dhe Thiago.

Formacionet zyrtare janë publikuar dhe ato i gjeni më poshtë.

Tottenhami (4-2-3-1): Vicario; Udogie, Van de Ven, Romero, Porro; Bissouma, Sarr; Son, Maddison, Kulusevski; Richarlison

Liverpooli (4-3-3): Alisson, Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson; Szoboszlai, Mac Allister, Jonez; Salah, Gakpo, Diaz

Lexo edhe

Video