Sulmoi tre policë në Podujevë, arrestohet i dyshuari

Sulmoi tre policë në Podujevë, arrestohet i dyshuari

Të enjten rreth orës 22:30 në Podujevë është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti i ka kanosur verbalisht si dhe i ka sulmuar fizikisht tre zyrtarët policorë.

Policëve të lënduar iu është ofruar tretman mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.


Rasti është iniciuar si sulm ndaj personit zyrtar

“Rr. Nuhi Gashi, Podujevë 09.03.2023-22:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti i ka kanosur verbalisht si dhe i ka sulmuar fizikisht tre zyrtarët policorë me ç’rast kanë pranuar tretman mjekësor. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Lexo edhe

Video