Sulmohen me granatë policët dhe doganierët në Jarinje

Sulmohen me granatë policët dhe doganierët në Jarinje

Para pak minutash është sulmuar me granatë pikë-qëndrimi i zyrtarëve policorë dhe doganierëve në kufirin e Jarinjes, bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.


Sipas këtyre burimeve, granata është hedhur nga ana e Serbisë.

Përveç dëmtimit të objektit, nuk dihet nëse ka të lënduar. Policia nuk ka informacione lidhur me rastin, ka thënë Branisllav Radoviq zëdhënës i policisë për rajonin e veriut.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.