Suedia merr fitore të lehtë ndaj Kosovës

Suedia merr fitore të lehtë ndaj Kosovës

Suedia ka siguruar tri pikë shumë të rëndësishme në ballafaqim me Kosovës dhe kështu vazhdon luftën për një vend në Kampionatin Botëror.

Sfida e zhvilluar në “Friends Arena” i takoi e tëra vendasve pasi Kosova krijoi shumë pak raste shënimi, transmeton KosovaPress.


Goli i parë i suedezëve erdhi në minutën e 29’ kur Frozberg shënoi nga penalltia.

Në pjesën e dytë Suedia shënoi edhe dy gola përmes Isak në minutën e 62’ dhe Quaison në të 79’.

Ndeshjen e radhës Kosova e zhvillon në “Fadil Vokrri” në Prishtinë me 12 tetor.

Lexo edhe

Video

error: