Suedi-Kosovë, formacionet zyrtare, Rashica e Muriqi udhëheqin sulmin

Suedi-Kosovë, formacionet zyrtare, Rashica e Muriqi udhëheqin sulmin

Edhe rreth një orë ka mbetur deri të fillimi i ndeshjes ndërmjet Suedisë dhe Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”

“Dardanët” sonte në ballafaqohen me Suedinë me fillim nga ora 18:00 dhe para ndeshjes ka pasur shumë optimizëm për të shkaktuar befasi në këtë ndeshje.


Tashmë janë publikuar formacionet e të dy Kombëtareve:

Suedi (4-4-2): Olsen; Krafth, Danielson, Nilsson, Augustinsson; Forsberg, Olsson, Ekdal, Claesson; Kulusevski, Isak.

Kosovë (4-4-2): Muric; Hadërgjonaj, Rrahmani, Aliti, Vojvoda; Bytyqi, Loshaj, Dreseviq, Rashani; Rashica, Muriqi.

Lexo edhe

Video

error: