Suarez futet në telashe, falsifikoi testin e gjuhës italiane, policia po e heton

Suarez futet në telashe, falsifikoi testin e gjuhës italiane, policia po e heton

Policia italiane ka nisur hetime në lidhje me Luis Suarez i cili dyshohet se ka keqpërdorur testin e gjuhës duke falsifikuar përgjigjet në nivelin B i cili i nevojitej për ta shpejtuar kalimin e tij nga Barcelona te Juventusi, përcjellë KosovaPress.

Suarez udhëtoi javën e kaluar drejtë Perugias dhe e kaloi provimin në fjalë, mirëpo gjithçka ka dështuar dhe sulmuesi nga Uruguaji mund të futet në telashe pasi po hetohet nga policia sepse dyshohet se atij iu kishin dërguar përgjigjet e sakta më parë sepse ai vet nuk e dinte asnjë fjalë nga gjuha italiane.


“Ai nuk e dinte asnjë fjalë italisht”, ka zbuluar mediumi italian “La Republica.

Kujtojmë se Suarez ishte në bisedime të avancuara me Jventusin, por tani ai duket se është shumë afër kalimit tek gjiganti tjetër spanjoll Atletico Madrid.

Lexo edhe

Video

error: