Suarez e zbulon arsyen e çuditshme pse Messi nuk po e gjen veten në PSG

Suarez e zbulon arsyen e çuditshme pse Messi nuk po e gjen veten në PSG

Luis Suarez pretendon se Lionel Messi po vuan shumë nga moti i ftohtë në Francë pasi pati bisedë private me superyllin e Paris Saint-Germain për mënyrën se si ai po përshtatet në mjedisin e tij të ri.

Messi iu bashkua PSG-së në një transferim të lirë pas largimit të tij të papritur nga Barcelona në verë, me gjigantët spanjollë të detyruar të lënë kapitenin e klubit të tyre të largohet pas 21 vitesh për shkak të një krize financiare.

Argjentinasi u vendos në mesin e lojtarëve më të mirë në histori gjatë kohës së tij në “Camp Nou”, por nuk ka qenë në gjendje të tregojë cilësitë e tij në “Parkun e Princave”, derisa Suarez tani zbulon se ndryshimi i klimës ka qenë një faktor shumë i rëndësishëm në paraqitjet e tij, përcjellë Kosovapress.


Sulmuesi i Atletico Madridit, i cili luajti përkrah Messit te Barça, tha për “TNT Sports” se ai bisedon rregullisht me argjentinasin rreth shumë çështjeve.

“Ne flasim çdo ditë, ne gjithmonë përpiqemi të shmangim pritshmëritë sepse ne jemi lojtarë dhe ne e dimë se si duhet të veprojmë në ato momente, ne flasim. për lojërat, për familjen dhe gjithçka tjetër. Ai më tha se kur luan në të ftohtë vuan shumë dhe se i nevojitet kohë për t’u mësuar me këtë”, tha Suarez.

34-vjeçari ka shënuar vetëm katër gola dhe tre asistime në 12 paraqitjet e tij të para për skuadrën e Mauricio Pochettinos, duke përfshirë vetëm një në Ligue 1.

Lexo edhe

Video