Stoltenberg viziton Berlinin

Stoltenberg viziton Berlinin

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Gjermaninë. Stoltenberg do të qëndrojë në Berlin nga sot (30 nëntor) deri më 2 dhjetor 2022.


Gjatë vizitës së tij, siç është bërë e ditur në njoftim, Stoltenberg do të takohet me kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz dhe ministren e Mbrojtjes, Christine Lambrecht.

Më 1 dhjetor 2022, Stoltenberg do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë së Berlinit, ku do të mbajë një fjalim.

Lexo edhe

Video