Statistikat dhe notat e lojtarëve nga ndeshja ndërmjet Turqisë dhe Uellsit

Statistikat dhe notat e lojtarëve nga ndeshja ndërmjet Turqisë dhe Uellsit

Uellsi ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme në rrethin e dytë të Grupit A kundër Turqisë në kuadër të Kampionatit Evropiane Euro 2020.

Aaron Ramsey dhe Roberts shënuar për Uellsin, kurse Gareth Bale bëri dy asistime por edhe e humbi penalltinë në minutën e 61’ të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.

Në këtë ndeshje të luftuar deri në fund, posedimi i topit i takoi Turqisë me 65 përqind kundrejt 44 të Uellsit.


Sa i përket gjuajtjeve në portë më e mirë ishte Kombëtarja e Turqisë me gjithsejtë 17 gjuajtje, kurse Uellsi e kishte vetëm një më pak, pra 16.

Lojtari më i vlerësuar nga kjo përballje ishte Gareth Bale me notën e lartë 9.4, i ndjekur nga bashkëlojtari i tij Aaron Ramsey me 8.0.

Statistikat dhe notat e lojtarëve i gjeni më poshtë:

Lexo edhe

Video