Stadiumi i Barcelonës tashmë zyrtarisht ka një emër të ri – foto

Stadiumi i Barcelonës tashmë zyrtarisht ka një emër të ri – foto

Stadiumi i famshëm i vjetër i Barcelonës tani njihet zyrtarisht si “Spotify Camp Nou” pasi marrëveshja e re e klubit me platformën e transmetimit muzikor hyri në fuqi.

Marrëveshja u njoftua në mars dhe do të thotë se “Spotify” do të shfaqet në fanellat e klubit që nga fillimi i sezonit 2022/23 dhe për katër sezonet e ardhshme.

Barcelona gjithashtu ra dakord të riemërojë “Camp Nou” me marrëveshjen totale që mendohet të jetë rreth 280 milionë euro.

Barcelona zbuloi riemërimin të premten dhe ka përdorur tre lojtarë nga skuadra e meshkujve dhe tre nga ana e femrave për të qenë fytyra e “Spotify Camp Nou”.

Fotografitë e Pedri, Mapi Leon dhe Pierre-Emerick Aubameyang shfaqen së bashku me Alexia Putellas, Ansu Fati dhe Aitana Bonmatí.


Të gjithë lojtarët janë padyshim në fanellën e re si vendas për sezonin 2022/23, e cila gjithashtu mban logon e “Spotify”.

Ndeshja e parë e Barcelonës në “Spotify Camp Nou” duket se do të jetë trofeu “Joan Gamper” më 6 gusht.

Roma është tërhequr nga ndeshja, por është përfolur se AC Milan mund ta zë vendin e saj.

Skuadra e Xavit më pas do të luajë ndeshjen e parë të La Ligës për sezonin e ri të shtunën më 12 gusht kundër Rayo Vallecano.

Fotot si duket stadiumi i gjeni më poshtë.

Lexo edhe

Video