Spektakël e gola, ndeshja Portugali – Gjermani dhuroi gjithçka në pjesën e parë

Spektakël e gola, ndeshja Portugali – Gjermani dhuroi gjithçka në pjesën e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes derbi ndërmjet Portugalisë =dhe Gjermanisë, përcjellë KosovaPress.


Një ndeshje spektakolare po zhvillohet në “Allianz Arena” ku fillimisht ishte Portugalia që kaloi në epërsi pas 15 minutave lojë, por Gjermania reagoi fuqishëm dhe shënoi dy herë.

Fillimisht në minutën e 35’ realizoi Havertz dhe më pas erdhi edhe autogoli i Guerreros.

Lexo edhe

Video

error: