Spanja fiton Kupën e Botës në futboll për femra

Spanja fiton Kupën e Botës në futboll për femra

Kombëtarja e Spanjës është shpallur kampione e botës në futboll për femra pasi në finale kanë mposhtur Anglinë me rezultat minimal 1-0.


Golin e vetëm për spanjollët e realizoi Cermona Garcia në minutën e 29’-të ndeshjes, teksa epërsi e tyre mund të dyfishohej në minutën e 70’, por Hermoso dështoi të realizonte nga pika e bardhë.

Ky kampionat u zhvillua në Australi dhe Zelandë të Re.

Lexo edhe

Video