Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sot seanca e re për Thaçin dhe të tjerët

Sot seanca e re për Thaçin dhe të tjerët

Gjykata Speciale do të mbajë seancë të re ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit.

Seanca do të fillojë sot në orën 11:00.


E njëjta do të jetë si një konferencë mbi ecurinë e çështjes, ashtu siç ishte mbajtur më 18 nëntor.

Gjyqtari i procedurës paraprake me këtë rast ka kërkuar nga mbrojtja që  të dërgojë parashtresat me shkrim deri më 15 dhjetor në orën 16:00.

Po ashtu, ka kërkuar nga Prokuroria e Specializuar që të njëjtat t’i dërgojë deri më 14 dhjetor në orën 16:00.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: