Sot seanca e radhës për Thaçin e të tjerët

Sot seanca e radhës për Thaçin e të tjerët

Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, kanë bërë të ditur se sot duke filluar nga ora 11:00, do të mbahet konferencë për ecurinë e çështjes ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit dhe të tjerëve.


Seanca do të mbahet ndaj katër ish-udhëheqësit politikë e ushtarakë të UÇK-së, ish-presidenti Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarëve Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, ish-shefit të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi.

Aktakuza i bën përgjegjës Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin për kinse krime lufte në Kosovë.

Lexo edhe

Video