Sot mot me vapë, priten edhe të reshura shiu

Sot mot me vapë, priten edhe të reshura shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se do të mbajë mot me diell dhe me vapë.

Gjatë pjesës ë dytë të ditës vende-vende do të ketë zhvillim të vranësirave të cilat parashihen të shoqërohen me shi në formë të stuhive lokale.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 17-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-36 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes.

Lexo edhe

Video