Sot mot me shi, temperaturat deri në 14 gradë Celsius

Sot mot me shi, temperaturat deri në 14 gradë Celsius

Mëngjesi i së enjtes ka filluar me reshje të mëdha të shiut.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka parashikuar se gjatë ditës së sotme do të ketë reshje intensive të shiut.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë Celsius.

“Të enjten vranësirat do të jenë më aktive gjë që edhe reshjet e shiut parashihen më intensive. Temperaturat minimale  do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-14 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi e lehtë dhe mesatarisht e fortë”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video