Sot mot me shi, do të ketë shkarkime rrufesh

Sot mot me shi, do të ketë shkarkime rrufesh

IHMK njofton se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët me riga lokale shiu dhe shkarkime rrufesh.

Rigat e shiut parashihen të vijnë gjatë orëve të vona të ditës së shtune (28.08.2021), për të vazhduar kohë pas kohe edhe ditën e diele.


Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

 Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Lexo edhe

Video