Sot mot i vranët e me reshje shiu

Sot mot i vranët e me reshje shiu

Gjatë ditës së sotme në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri në 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius.


Ndërsa të ënjtjen parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

“Të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të enjten parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7 deri 10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Lexo edhe

Video

error: