Sot mot i vranët dhe me shi

Sot mot i vranët dhe me shi

Sot gjatë gjithë ditës pritet të mbajë mot i vranët dhe me shi.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin rreth 6 gradë Celsius.


Do të fryjë erë nga drejtimi i veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.

Në viset malore pritet të ketë shi me borë.

Lexo edhe

Video