Sot kompletohet faza çerekfinale e Ligës së Evropës

Sot kompletohet faza çerekfinale e Ligës së Evropës

Gara e dytë më e rëndësishme në nivel klubesh në futboll, Liga e Evropës do të kompletohet sot me tët skuadrat finaliste të saj.

Skuadra të mëdha si Manchester United, Roma, Arsenali, Juventusi e Sevilla do të kërkojnë të vazhdojnë tutje në këtë garë edhe pse nuk do ta kenë të lehtë pasi nuk kanë marr rezultate bindëse në ndeshjet e para, duke përjashtuar “Djajtë e kuq” që kanë mposhtur Betisin me rezultat 4-1 në ndeshjen e parë, transmeton KosovaPress.


Nga ora 18:45 ballafaqohen: Betis-Manchester United, Fenerbahche-Sevilla, Feynoord-Shakhtar Donetsk dge Freiburg-Juventus.

Ndërsa nga ora 21:00 zhvillohen këto sfida: Arsenal-Sporting, Royale Union-Union Berlin, Real Sociedad-Roma dhe Ferencvaros-Bayer Leverkuzen

Lexo edhe

Video