Sot finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll

Sot finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll

Finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll do të sjellë superderbin mes Trepçës dhe Pejës.

Trepça për të kaluar në finale të Superkupës eliminuan Bashkimin dhe Sigal Prishtinën, kurse rruga e pejanëve ishte duke mundur Proton Cable Prizrenin dhe Golden Eagle Yllin.


Mitrovicasit janë fitues aktualë të Kupës, kurse pejanët kampionë aktualë.

Kështu finalja e Superkupës ka ‘rezervuar’ derbin mes dy skuadrave me traditë të basketbollit të

Lexo edhe

Video