Solidaritet me Ukrainën

Solidaritet me Ukrainën

Ndërtesa  e Komisionit Evropian në Bruksel u ndriçua mbrëmjen e sotme me ngjyrat e  flamurit të Ukrainës, e verdhë dhe blu, në shenjë solidariteti me popullin ukrainas.

Koloseu në Romë gjithashtu.

“Si shenjë e afërsisë me popullin ukrainas” – komentoi kryetari i bashkisë së kryeqytetit Roberto Gualtieri.


“Roma është e përkushtuar për paqen. Shihemi të gjithë të premten më 25 shkurt në Piazza del Campidoglio duke filluar nga ora 18:00 për një procesion solidariteti me qirinj dhe për t’i thënë së bashku ‘Jo luftës’!”. 

Edhe Mole Antonelliana u ‘ngjyros’ me të verdhë dhe blu. Një gjest për të shprehur solidaritetin e qytetit të Torinos në Kiev.

Lexo edhe

Video

2 Comments

Komentet janë të mbyllura.