Sllovakia në probleme për shkak të koronavirusit

Sllovakia në probleme për shkak të koronavirusit

Përzgjedhësi i kombëtares së Sllovakisë, Stefan Tarkoviq, tha se futbollisti Denis Vavro dhe një anëtar i stafit profesional ishin infektuar me koronavirus.

Përzgjedhësi tha se Vavro është në izolim dhe se ai nuk ka asnjë simptomë, dhe ai nuk deklaroi se kush ishte infektuar nga stafi i tij profesional.


Sllovakia do të luajë kundër Suedisë, ndeshja e raundit të dytë të Grupit E në Kampionatin Evropian, të premten në 15:00 në Shën Petersburg.

Sllovakia ka tre pikë, Spanja dhe Suedia kanë nga një pikë, dhe Polonia nuk ka pikë.

Deri më tani, pesë prova pozitive për koronavirusin janë zbuluar në kampionatin evropian.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.