Skuadra angleze i futet garës për Perisicin e Interit

Skuadra angleze i futet garës për Perisicin e Interit

Skuadra nga Premier Liga angleze Everton ka hyrë në garë për të siguruar shërbime e sulmuesit anësorë të Interit Ivan Perisic, raporton “L’Interista”.

Po ashtu, skuadrat italiane si AC Milan dhe AS Roma kanë shprehur interesim serioz në shërbimet e Perisic, kontrata aktuale e të cilit skadon në qershor të vitit 2022, përcjell KosovaPress.


Krerët e Everton po shpresojnë që do ta fitojnë garën për të siguruar transferimin e Perisic, por ish-lojtari i Bayern Munich do të preferonte që të rikthehet në Bundesligën gjermane.

Këtë sezon, Perisic ka arritur të bëjë 14 paraqitje për skuadrën e Interit në të gjitha garat, duke regjistruar vetëm dy gola dhe një asistim mbi emrin e tij.

Lexo edhe

Video