Skuadra angleze bie nga Premier Liga pas 11 vitesh

Skuadra angleze bie nga Premier Liga pas 11 vitesh

Pas 11 vitesh pjesëmarrje në elitën e futbollit anglez, Southamptoni edhe zyrtarisht ka rënë nga Premier Liga.

Humbja e sotme 2:0 nga Fulhami edhe zyrtarisht e konfirmoi se Southamptoni është skuadra e parë e këtij sezoni që siguron rënien nga liga, raporton KosovaPress.

Ndërkaq, golat e fitores për Fulhamin i shënuan Carlos Vinicius (minuta e 48’) dhe Aleksandar Mitrovic (minuta e 72’).


Pas kësaj fitoreje, Fulhami ngjitet në pozitën e nëntë në tabelë në kuotën e 51 pikëve.

Në anën tjetër, Southamptoni siguron rënien nga liga ku pozicionohet në vendin e 20 në tabelë në kuotën e 24 pikëve.

Rezultati final i ndeshjes 2:0 në favor të Fulhamit.

Lexo edhe

Video