Skocia humb nga Hungaria në minutën e 100-të
Euro 2024
Lexohet për: 2 min.
1 javë më parë
Linku u kopjua

Në xhiron e fundit të grupit A të Kampionatit Evropian në Shtutgart, Hungaria mundi skocezët me rezultat 1:0 falë golit të Kevin Csoboth në minutën e dhjetë shtesë.

Pamë një lojë monotone që u kthye në dramë në fund të fundit dhe një gol i portierit në sekondat e fundit i nxori skocezët nga turneu.

Gjermanët fituan grupin me shtatë pikë, zviceranët janë të dytët me pesë, hungarezët janë të tretët me tre pikë dhe skocezët janë të fundit me një.

Ndeshja shumë jo tërheqëse mes skocezëve dhe hungarezëve u shënua fatkeqësisht nga një gol i vonuar dhe një dëmtim i rëndë në kokë i Barnabas Varga, i cili u përplas rëndë me portierin skocez Angus Gunn në minutën e 68-të. Varga qëndroi i shtrirë i palëvizur dhe pas një reagimi mjaft të ngadaltë të stafit mjekësor, ai u largua nga fusha.

Pas daljes së Vargës, në minutën e 92-të pati një rast të madh Csoboth, i cili goditi shtyllën dhe u duk se do të bëhej figura tragjike e Hungarisë, e cila në atë moment u eliminua nga turneu. Megjithatë, në fund të dëmshpërblimit të madh që iu dha për dëmtimin e Vargës, Csoboth e shpengoi veten dhe u shndërrua nga një tragjik në një hero.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.