Skenderaj, sekuestrohet një armë

Skenderaj, sekuestrohet një armë

Policia e Kosovës ka sekuestruar sonte një armë në rrugën “Fadil Rrustemi” në Skenderaj.


Rasti ka ndodhur derisa Njësia për Reagim të Shpejtë po realizonte një pikë kontrolli me ç’rast gjatë kontrollit të detajuar brenda veturës së të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit pistoletë me dy fishekë, për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje për armë.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit të rastit është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa ndaj tij është iniciuar rast për veprën penale mbajtje në pronësi, posedim dhe kontroll të paautorizuar të armëve.

Lexo edhe

Video