Situata me zjarret, vjen reagimi i Haradinajt

Situata me zjarret, vjen reagimi i Haradinajt

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të merret më seriozisht me situatën e krijuar pas shpërthimit të zjarreve në vendin tonë.


Ai në një postim në Facebook ka shprehur shqetësimet e tij për shkak të përhapjes së zjarreve, duke thënë se si pasojë e gjithë kësaj mund të pësojnë jetët dhe pronat e qytetarëve të Kosovës.

“Në Suharekë po vazhdon përhapja e zjarrit, ndërsa në Rugovë të Pejës ka filluar edhe evakuimi i banorëve.  Apeloj për kujdes të shtuar që zjarret të mos shkaktohen nga dora njerëzore”, shkruan Haradinaj.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.