Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Si bëhet pomfriti i gjatë në Japoni? – video

Si bëhet pomfriti i gjatë në Japoni? – video

Pomfriti i gjatë është një ushqim i preferuar në Japoni, dhe ata e bëjnë atë nga pure patatesh që e shtrydhin direkt në vaj të nxehtë. Për disa, ky variant është më i shijshëm se pomfriti klasik.


Zakonisht shërbehen me majonezë dhe katsuobushi (një specialitet i detit me fileto toni ose bonito të ziera, të thartuara dhe të copëtuara – përdoret si erëz për gatime të ndryshme).

Sipas mediave, ata në fakt i përgatisin nga pure patatesh, të cilat i formojnë në formë topi të vogël. Pastaj i vendosin në një pajisje të veçantë dhe e shtypin mbi vajin e nxehtë. Shirita të gjata dalin nga pajisja, të cilat pas një skuqje shumë të shkurtër bëhen pomfritë të skuqur të papërmbajtshëm.

Video

error: