Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shumë ndeshje interesante në ligat e forta të Evropës

Shumë ndeshje interesante në ligat e forta të Evropës

Si gjithmonë, vikendi është tejet i pasur me ndeshje për futbolldashësit, dhe sot do të kemi mundësi që të ndjekim ndeshje në pesë ligat më të mëdha në Evropë.

Manchester City do të zhvillojë ndeshje kundër Ëest Ham, RB Leipzig pret në shtëpi skuadrën e Borussia Monchengladbach, Juventus është mysafirë i Hellas Veronas dhe në Spanjë do të kemi derbi mes Sevillës e Barcelonës, përcjell KosovaPress.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në pesë ligat më të mëdha në Evropë.

Premier Liga angleze

13:30 Manchester City (1) – West Ham (4) (Stadiumi Etihad)

16:00 West Brom (19) – Brighton (16) (Stadiumi Ëest Bromëich Albion Football Club)

18:30 Leeds United (10) – Aston Villa (8) (Stadiumi Elland Road)

21:00 Newcastle United (17) – Wolverhampton (12) (Stadiumi St. James Park)

Bundesliga gjermane

15:30 Bayern Munich (1) – FC Koln (14) (Stadiumi Allianz Arena)

15:30 Dortmund (6) – Arminia Bielefeld (16) (Stadiumi Signal Iduna Park)

15:30 Stuttgart (10) – Schalke 04 (18) (Stadiumi Mercedes-Benz Arena)

15:30 Ëolfsburg (3) – Hertha Berlin (15) (Stadiumi Volksëagen Arena)


18:30 RB Leipzig (2) – Borussia Monchengladbach (8) (Stadiumi Red Bull Arena)

La Liga spanjolle

14:00 Eibar (17) – Huesca (20) (Stadiumi Ipurua Municipal)

16:15 Sevilla (4) – Barcelona (3) (Stadiumi Ramon Sanchez-Pizjuan)

18:30 Alaves (16) – Osasuna (13) (Stadiumi Mendizorrotza)

21:00 Getafe (15) – Valencia (12) (Stadiumi Coliseum Alfonso Perez)

Serie A

15:00 Spezia (16) – Parma (19) (Stadiumi Alberto Picco)

18:00 Bologna (12) – Lazio (6) (Stadiumi Renato Dall’Ara)

20:45 Verona (9) – Juventus (3) (Stadiumi Marcantonio Bentegodi)

Liga 1 e Francës

13:00 Bordeaux (11) – Metz (6) (Stadiumi Nouveau de Bordeaux)

17:00 Dijon (20) – Paris Saint-Germain (3) (Stadiumi Gaston Gerard)

Lexo edhe

Video

error: