Shtyhet ndeshje mes Dritës dhe Linfield

Shtyhet ndeshje mes Dritës dhe Linfield

Ndeshja finale e turit para-kualifikues për në Ligën e Kampionëve ndërmjet Dritës dhe Linfield nuk do të zhvillohet.

Një gjë të tillë e ka konfirmuar skuadra kampione e Kosovës, Drita në faqen e saj zyrtare në Facebook.


Shtyrja e kësaj ndeshjes sipas njoftimit të Dritës është bërë nga autoritet zvicerane në bashkëpunim me UEFA-n, për shkak që gjatë ditës së djeshme edhe një lojtar tjetër ka rezultuar negativ.

Gjithashtu bëhet e ditur se për zhvillimin e ndeshjes do të vendoset në ditët në vijim.

Lexo edhe

Video