Shtiu me armë në Pejë, Policia jep detaje

Shtiu me armë në Pejë, Policia jep detaje

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth rastin të djeshëm ku një person në rrugën “Bill Clinton” në Pejë kishte gjuajtur me armë.


”Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak të dyshimit se kishte gjuajtur me armë zjarri. I dyshuari nga njësiti policor në vendin e ngjarjes është takuar i  shtrirë në tokë dhe i njëjti me autoambulancë është dërguar në spitalin rajonal Pejë. Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me tri gëzhoja, ndërsa në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar edhe një pushkë gjuetie. Me urdhër të prokurorit rasti procedohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video