Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shtatë viktima dhe 642 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

Shtatë viktima dhe 642 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi

Në 24 orët e fundit, shtatë vdekje dhe 642 persona të sapo infektuar me virusin korona u raportuan në Malin e Zi, njoftoi sot Instituti i Shëndetit Publik.

2.050 mostra u analizuan për virusin e ri korona. Shumica e rasteve të reja janë në Podgoricë – 215.

Midis viktimave, pacienti më i ri ishte 59-vjeç, dhe më i moshuari 84-vjeç.


Numri i përgjithshëm i vdekjeve në lidhje me virusin korona në Malin e Zi që nga fillimi i epidemisë, në mars të vitit të kaluar, ishte 825.

Në 24 orët e fundit, u raportua shërimi i 368 pacientëve, ndërsa 7.471 janë raste aktive.

Ndryshe, që nga fillimi i epidemisë, gjithsej 63.118 raste të infeksionit janë regjistruar në Malin e Zi.

Lexo edhe

Video

error: