Shtatë të vrarë nga shpërthimi në Afganistan

Shtatë të vrarë nga shpërthimi në Afganistan

Një shpërthim në provincën afgane të Kunduz, në veri të vendit, vrau të paktën shtatë persona dhe plagosi gjashtë të tjerë, thanë dëshmitarët për mediat e huaja.


Siç thanë ata, ka pasur një shpërthim të një granate të paplasur më parë.

Lajmet lokale 1TV raportuan se mes viktimave mund të ketë edhe fëmijë.

Lexo edhe

Video