Shqipëri: Regjistrohet një tjetër tërmet

Shqipëri: Regjistrohet një tjetër tërmet

Një tjetër lëkundje sizmike është regjistruar rreth orës 19:23 minuta në Tiranë.


Tërmeti me magnitudë 3.7 i shkallës Rihter ishte me epiqendër 30 km në juglindje të kryeqytetit dhe u ndje në disa qytete të Shqipërisë.

Dhjetëra lëkundje sizmike janë regjistruar gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, pas tërmetit 4.7 Rihter që goditi mbrëmjen e së dielës Klosin./A2

Lexo edhe

Video