Shqipëri, një i vdekur dhe afër 700 raste të reja me COVID

Shqipëri, një i vdekur dhe afër 700 raste të reja me COVID

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 695 raste të reja me COVID, ndërsa një person ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se 24 persona janë të hospitalizuar.


Për nga numri i të infektuarve prinë Tirana me 191 raste, pastaj vijnë Lushnja me 48 raste, Shkodra me 47 raste. Ndëra me më së  paku të infektuar, gjegjësisht me nga 1 qytetar janë Kukësi, Hasi, Rrogozhina, Mati, Kolonja, Poliçani dhe Cerriku.

Gjithsej janë 2 mijë e 873 raste aktive me COVID-19 në të gjithë vendin.

Lexo edhe

Video