Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shqipëri – Kazakistan, formacionet zyrtare

Shqipëri – Kazakistan, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 18:00, në stadiumin “Air Albania” në Tiranë, Shqipëria e zhvillon ndeshjen shumë të rëndësishme kundër Kazakistanit në kuadër të Ligës së Kombeve ku kërkon asgjë më pak se fitore për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në Kampionatin Evropian 2021, raporton KosovaPress.

Me një fitore eventuale, Shqipëria do të futej në luftë edhe për vendin e parë në grup dhe gjithçka do të vendosej në ndeshjen e fundit të këtij grupi.


Këto janë formacionet zyrtare:

Shqipëria: Berisha; Veseli, Ismajli, Gjimshiti; Hysaj, Abrashi, Kallaku, Memushaj; Cikalleshi, Uzuni, Manaj.

Kazakistani: Pokatilov; Alip, Kerimzhanov, Marochkin, Vorogovsky; Suyumbayev, Abiken, Kuat, Beysebekov; Schetkin, Aimbetov.

Lexo edhe

Video

error: