Shpërthimi i Bastonit pasi Inzaghi e zëvendësoi në pjesën e parë

Shpërthimi i Bastonit pasi Inzaghi e zëvendësoi në pjesën e parë

Alessandro Bastoni ishte jashtëzakonisht i nervozuar pasi u largua nga Simone Inzaghi në pjesën e parë të ndeshjes si mysafir të Interit kundër Udineses.

Trajneri i “Nerazzurrëve” vendosi të zëvendësojë Henrikh Mkhitaryan dhe Bastonin në minutën e 30 të pjesës së parë në “Dacia Arena”, duke i zëvendësuar me Roberto Gagliardini dhe Federico Dimarco. Të dy lojtarët morën nga një karton të verdhë në 21 minutat e para, por ndryshimi i dyfishtë befasoi edhe tifozët zikaltër.

Siç theksohet nga “DAZN”, Bastoni në veçanti u zemërua pasi u largua nga fusha, duke goditur disa herë ulëset në stol. Shoku i skuadrës Robin Gosens u përpoq ta qetësonte duke i bërë të ditur se sa shumë po e shikonin reagimin e tij, përcjellë KosovaPress.


Ishte ndëshkimi i parë i qendërmbrojtësit italian 23-vjeçar në këtë sezon të Serisë A dhe ai qartësisht nuk ishte i kënaqur me vendimin Inzaghit. Ai është një pjesë kyçe e mbrojtjes së tyre së bashku me Milan Skriniar dhe Stefan de Vrij.

Interi pësoi disfatë nga Udinese me rezultat 3-1.

Lexo edhe

Video