Shpërthim në një xhami në Kabul, ka të vdekur e të plagosur

Shpërthim në një xhami në Kabul, ka të vdekur e të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi të mërkurën gjatë lutjeve të mbrëmjes në një xhami në Kabul dhe dyshohet se shumë të vdekur dhe të plagosur, tha policia.

Një zyrtar i inteligjencës taliban tha se 35 persona mund të jenë vrarë ose plagosur.


Një spital i Kabulit njoftoi në Twitter se kishte marrë 27 të plagosur, duke përfshirë një fëmijë shtatëvjeçar.

Sulmi ndodhi në lagjen Khair Khan. Në mesin e të vdekurve është edhe imami i xhamisë.

Lexo edhe

Video