Shpend Ahmeti njofton për anulimin e një koncerti, qytetarët i kërkojnë ta shikojë sheshin e vërshuarë (Foto)

Shpend Ahmeti njofton për anulimin e një koncerti, qytetarët i kërkojnë ta shikojë sheshin e vërshuarë (Foto)

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se edhe sonte për shkak të reshjeve të shiut, përformanca e Ylli Megi anulohet dhe zhvendoset për një datë tjetër.


Ahmeti ka shkruar në Facebook se programi kulturor në kuadër të Akull n’Verë do të vazhdojë. Ndërkohë, qytetarët i kanë kërkuar të kujdeset për rrugët e vërshuara pas shiut në qytet dhe fshatra për rreth. Madje, i kanë dërguar edhe video, ku sheshi, konkretisht vendi ku mbahen aktivitetet për “Akull n’Verë”, shihet në një gjendje e vështirë pas reshjeve të shiut.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.