Shorti i Championsit për femra, Vllaznia në grup me Chelsean, PSG-në dhe Realin

Shorti i Championsit për femra, Vllaznia në grup me Chelsean, PSG-në dhe Realin

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për femra.


Skuadra shqiptare, Vllaznia e cila u kualifikua në këtë fazë pasi mposhtu skuadrën Vorskla- Kharkiv, me rezultatin 2-1 në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi” do të ketë kundërshtarë mjaftë të fortë, transmeton KosovaPress.

Vllaznia është shortuar në Grupin A dhe do të ketë punë shumë të vështirë pasi do të ballafaqohet me skuadra të mëdha evropiane si Chelsea, Real Madrid dhe Paris-Saint-Germain.

Lexo edhe

Video