Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali mposht me rezultat të thellë Mallorcan

Shkëlqejnë Benzema e Asensio, Reali mposht me rezultat të thellë Mallorcan

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të lehtë në ballafaqim me Mallorcan në kuadër të javës së gjashtë të La LIgas të cilën e mposhtu me rezultat 6-1.

Fitorja e Real Madridit u paralajmërua që në fillim të ndeshjes kur Karim Benzema shënoi për 1-0 pas vetëm tre minutave lojë, ndërsa Marco Asensio shënoi edhe dy gola të tjerë brenda pesë minutave, 24’ dhe 29’ në mesin e të cilave Kangin kishte shënuar paraprakisht për ta ngushtuar në 2-1 epërsinë e Realit.


Dominimi i Real Madridit vazhdoi edhe në pjesën e dytë të ndeshjes. Në minutën e 55’ Marco Asensio shënoi për 4-1 dhe golin e tretë personal në këtë ndeshje.

Goli i tretë i Asension u pasua edhe nga një tjetër gol i Karim Benzemas që e shënoi në minutën e 78’, si dhe një tjetër nga Isco në minutën e 54’ dhe ky ishte edhe rezultati final i këtij ballafaqimi, përcjellë KosovaPress.

Pas këtij triumfi, Real Madridi renditet i pari në tabelë me 16 pikë pas gjashtë ndeshjeve.

Lexo edhe

Video