Shkak i pronave rrihen tetë persona në Prizren

Shkak i pronave rrihen tetë persona në Prizren

Tetë persona në Prizren janë rrahur ndërmjet vete.

Rrahja ndodhi shkak i kontestit pronësor, e që si pasojë e rrahjes katër nga ta pësuan edhe lëndime trupore.


Policia ka treguar se tetë personat janë shoqëruar në polici.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

“Janë shoqëruar në polici tetë të dyshuar meshkuj  kosovarë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor janë rrahur mes veti dhe si pasojë, katër prej tyre kanë pësuar lëndime trupore. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video