Shënon Fernandes, barazohet rezultati në finalen e FA Cup (VIDEO)

Shënon Fernandes, barazohet rezultati në finalen e FA Cup (VIDEO)

Është shënuar edhe goli i dytë në stadiumin “Wembley”, ku po luhet finalja e FA Cup mes Manchester Cityt dhe Manchester United.

Manchester United ka arritur ta barazojë rezultatin në 1:1 nda Manchester Cityt, përmes golit të shënuar nga Bruno Fernandes, raporton KosovaPress.


Pas një loje me dorë të Jack Grealisht brenda 16-metërshit të Cityt, gjyqtari akordoi penallti në favor të United, të cilën me sukses e konkretizoi Fernandes në minutën e 32’ të ndeshjes.

Golin e gjeni më poshtë.

VAR Tático on Twitter: “Manchester City 1-1 Manchester United | Bruno Fernandes https://t.co/fHy8a6uTPo” / Twitter

Lexo edhe

Video