Shenjëtari Drilon Ibrahimi përmirëson rekordin personal në Grand Prix

Shenjëtari Drilon Ibrahimi përmirëson rekordin personal në Grand Prix

Drilon Ibrahimi po e përfaqëson Kosovën në Grand Prix që po mbahet në Osijek të Kroacisë.

Në paraqitjen e tij ai ka përmirësuar rekordin personal dhe shtetëror në gara ndërkombëtare në plus katër pikë, raporton KosovaPress.


Ai ka thënë se një sukses i tillë do ta motivojë edhe më shumë duke i synuar finalet e këtij turneu.

“Grand Prix Osijek Kroaci 18-22 janar 2023. Garë në të cilën u ndjeva shumë mirë dhe e përmirësova rekordin personal e shtetëror në gara ndërkombëtare me +4 pikë, nga 608.8 në 612.8. Kjo me jep më shumë vullnet të punoj fort e të arrij finalet.”, ka shkruar Ibrahimi në “Facebook”.

Lexo edhe

Video