Shenja juaj e horoskopit zbulon cilën pjesë të modës luksoze duhet të merrni në vitin 2022

Shenja juaj e horoskopit zbulon cilën pjesë të modës luksoze duhet të merrni në vitin 2022

E sigurt është se ka arsye të mjaftueshme për ta trajtuar sërish veten me diçka – ndaj do t’ju ​​zbulojmë se çfarë sugjeron shenja juaj e horoskopit se në cilin aksesor luksoz duhet të investoni vitin e ardhshëm.

Qoftë një çantë e bukur, syze dielli luksoze apo çizme për të cilat keni ëndërruar prej kohësh – viti i ardhshëm është i përsosur për të realizuar ëndrrën tuaj të shumëpritur të modës.

Për një kohë të gjatë na është dashur të përballemi me kufizimet e jetës publike, kurora ka kufizuar masivisht lehtësinë e jetës – veçanërisht atë shoqërore. Pra, trajtojeni veten me diçka, por jo vetëm për t’ju ngritur humorin për një kohë, në mënyrë ideale pjesa juaj e re e preferuar do të qëndrojë me ju për vitet në vijim. Por për çfarë duhet të shpenzoni paratë tuaja? Ne do t’ju tregojmë!

Dashi

Dashi janë tipa kryesisht aktivë dhe sportivë, janë punëtorë të vërtetë dhe janë gjithmonë me nxitim. Ju pëlqen të keni gjithçka në një vend, sepse kushedi se ku do të përfundoni pas punës. Sport, bar apo restorant? Jeni të armatosur për të gjitha mundësitë, kështu që në vitin e ardhshëm duhet të investoni në një çantë XXL në të cilën mund të paketoni gjithçka, nga grimi deri te këpucët dhe një furçë flokësh.

Demi

Të lindurit në shenjën e zodiakut të Demit janë të qetë, të durueshëm dhe me këmbë në tokë. Ju jeni gjithmonë aty për të dashurit tuaj, jeni të besueshëm dhe besnikë. Ju jeni të fortë, të vendosur dhe të bukur. Eksperimentet e modës nuk janë gjëja juaj, megjithatë, i kushtoni vëmendje cilësisë së veshjeve. Mëndafshi, lesh kashmiri, lëkure – jeni gati të shpenzoni para për cilësinë. Në vitin 2022, investimi në veshje të bukura do të shpërblehet. Për shembull, hidhini një sy: kjo blogere ka krijuar linjën e saj të veshjeve në të cilën prezanton klasikët e përjetshëm të cilësisë më të lartë. Një pallto leshi Kaia, për shembull, mund të jetë perfekte për ju.

Binjakët

Binjakët shpesh janë pak të shqetësuar. Ju jeni plot energji, jeni këtu sot, atje nesër. Si binjak jeni komunikues, i hapur dhe e shijoni jetën. Ju gjithashtu ndiqni modën. Stilet tuaja ndonjëherë mund të duken paksa të çmendura dhe komplekse, por ju pëlqen të luani me elementë të ndryshëm. Mini çanta Prada Re-Edition 2000 mund të jetë perfekte për ju.

Gaforrja

Gaforret janë të kujdesshëm, të prekshëm, të dhembshur dhe vetëmohues. Jeni të tërhequr në mënyrë magjike nga e kaluara, nuk është çudi që e doni më shumë se çdo gjë modën retro. Xhaketat e stilit të viteve ’80 me jastëkë shpatullash janë bërë për ju! Trajtojeni veten me një model të Saint Laurent vitin e ardhshëm. Dizajnerja franceze konsiderohet ende si shpikësi i xhaketave për femra – një pjesë kulti me një histori që ia vlen të investohet.

Luani

Luanëve u pëlqen të jenë në qendër të vëmendjes. Për sa i përket stilit, ju përshtaten këto printe kafshësh, ngjyra të spikatura dhe prerje të forta. Pantallonat e stilit leopard janë ideale për ju, sepse ju katapultojnë në qendër të çdo eventi sa hap e mbyll sytë, por janë perfekte edhe për veshjen e përditshme.


Virgjëresha

Të rregullta, të strukturuara, të bindura dhe të kursyera – virgjëreshat definitivisht nuk janë të prira për blerje spontane. Investimet mendohen për një kohë të gjatë dhe duhet të jenë qind për qind të sakta. Kur bëhet fjalë për modën, virgjëreshat i duan gjërat puriste. Prerjet e pastra dhe ngjyrat pa vëmendje janë perfekte për ju. Klasiku nga The Row do të ishte një version i mirë për ju, sepse do ta keni një pjesë të tij për një jetë.

Peshorja

Peshorja ka nevojë për harmoni dhe gjithmonë përpiqet për drejtësi dhe diplomaci. Si estet, ata festojnë bukurinë – prerjet klasike, pëlhurat dhe ngjyrat janë veçanërisht të njohura me peshore. Për vitin e ardhshëm, mund të vini bast për një klasik që është në trend çdo sezon. Me një pallto nga Burberry, për shembull, ju po investoni në të ardhmen tuaj të modës, sepse do ta doni këtë artikull pas dhjetë, njëzet ose tridhjetë vjetësh.

Akrepi

Të pasionuar, punëtorë dhe me vullnet të fortë, këta janë akrepa. Ata janë gjithashtu të sigurt dhe të vendosur. Ju e dini saktësisht se çfarë ju përshtatet, ju pëlqejnë pamjet mahnitëse në të cilat mund të tregoni trupin tuaj. Ju keni aftësinë të dukeni seksi dhe të mos dukeni lirë. Çizmet ju përshtaten në mënyrë perfekte sepse ju duken elegante! Ajo duhet të investojë në një palë çizme Stuart Weitzmann vitin e ardhshëm. Klasikët janë të gjithanshëm!

Shigjetari

Shigjetarët janë kureshtarë, të interesuar dhe të gjallë. Kur moda është në pyetje, ata preferojnë të pushojnë. Prerjet e mëdha dhe veshja aktive janë gjëja juaj. Po për një tuta luksoze vitin e ardhshëm? Marka daneze Rotate tregon se si funksionon një tuta elegante! Jo vetëm që dukeni të lezetshëm, por gjithashtu mund të kënaqeni me rehatinë tuaj.

Bricjapi

Bricjapët e kalojnë jetën të lumtur, janë kureshtarë dhe janë gjithmonë në kërkim të një aventure të re. Kur bëhet fjalë për modën, preferoni të jeni pa komplekse dhe nuk ju pëlqen të shqetësoheni shumë për veshjen tuaj. Në të njëjtën kohë, ju gjithmonë dukeni tepër elegante – dhe nuk dukeni kurrë shumë të tensionuar. Klasikët me cilësi të lartë dhe prerja e mirë janë gjëja juaj. Një vit më pas, ai investoi në xhinse të cilësisë së lartë nga Closed. Nëse kujdeseni mirë për to, ata do të zgjasin një jetë!

Ujori

Ndonjëherë jeni pak i ndryshueshëm dhe i padurueshëm, ndonjëherë jeni edhe pak i veçantë. Prandaj, duhet të konsideroni me kujdes investimin tuaj. Nuk duhet të tërhiqeni me asnjë ide tuajën spontane, pasi mund të ndryshoni mendje në momentin tjetër. Në përgjithësi, veshjet e stilistëve nuk janë aq të rëndësishme për ju, ju pëlqejnë linjat e drejta dhe prerjet. Timoni dhe detajet lozonjare nuk janë domosdo gjëja juaj. Ju e shihni një çantë cilësore si një bazë të mirë. Në vitin e ardhshëm, unë mund të investoj në një klasik…

Peshku

Peshqit janë ëndërrimtarë dhe të ndjeshëm. Kjo reflektohet edhe në stilin tuaj të veshjes. Ju pëlqejnë fustanet femërore, të valëzuar, gjithashtu me modele romantike. Detaje të tilla si ruffles, sequins ose pupla mund të gjenden në shumë prej veshjeve tuaja. Në vitin e ardhshëm, ajo më në fund mund të investojë diçka tjetër. Modelet me lule, qëndisjet apo rrotat – fustanet, bluzat dhe fundet, si ato të Ulle Johnson, shkojnë në mënyrë perfekte me peshkun.

Lexo edhe

Video