Shefja e UNMIK-ut dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Shefja e UNMIK-ut dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Përfaqësuesja Speciale e Sekretarit të Përgjithshëm (PSSP) dhe shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, shpreh dhimbjen dhe ngushëllimet e saj të thella për humbjen e jetës së një polici të Kosovës.

Ajo ka dënuar këtë incident tragjik në termat më të ashpër, thuhet në komunikatën për media.


Ajo bën thirrje që autorët të mbajnë përgjegjësi dhe u uron oficerëve të lënduar shërim të shpejtë.

UNMIK-u po monitoron nga afër situatën dhe u kërkon të gjitha palëve të përmbahen.

Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme (e diel) është vrarë rreshteri i Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku ndërsa polici tjetër Alban Rashiti ka mbetur i plagosur. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Banjska të Zveçanit ku është sulmuar patrulla policore.

Lexo edhe

Video